Kancelaria Parafialna

Parafia

Formalności

I. Wystrój kościoła jest przygotowywany przez osoby zatrudnione w parafii. Zapewniamy:
  1. Dywan od drzwi kościoła do miejsca narzeczonych – (kolor jak na zdjęciu);
  2. Klęczniki dla narzeczonych okryte białym materiałem;
  3. Krzesła dla narzeczonych i świadków okryte białymi pokrowcami;
  4. Kwiaty w obrębie prezbiterium:
    • Kolor kwiatów można konsultować;
    • Narzeczeni wpłacają w kancelarii minimum 400 zł na kwiaty, co stanowi część kosztów; resztę pokrywa parafia;
  5. W przypadku, gdy narzeczeni chcą mieć dodatkowe elementy wystroju w wejściu do kościoła i przy ławkach, to zajmują się tym sami lub proszą florystkę z zewnątrz. Nie pozwalamy na stosowanie otwartego ognia na przejściu do klęczników narzeczonych (świeczki itp.) oraz na stosowanie klejów, taśm samoprzylepnych, przyssawek itp. elementów dla przytwierdzenia dekoracji.

II. Nie pozwalamy na sypanie przed kościołem sztucznymi płatkami, konfetti itp. Prosimy narzeczonych o poinformowanie o tym swoich gości.

III. Zwyczajowo narzeczeni składają ofiarę związaną z intencją Mszy św. ślubnej, utrzymaniem kościoła oraz kosztami administracyjnymi. Podczas Mszy św. ślubnej nie zbieramy tacy.

IV. Oprawę muzyczną zapewnia organista zatrudniony w naszej parafii i jest osobą odpowiedzialną za dobór repertuaru na ślub. Istnieje możliwość uzgodnienia dodatkowego akompaniamentu lub współpracy z innymi muzykami. Opłatę za oprawę muzyczną prosimy uiścić przy załatwianiu formalności ślubnych w kancelarii parafialnej.

V. Zdjęcia mogą wykonywać tylko fotografowie posiadający odpowiednie uprawnienia wydane przez Kurię Diecezjalną.