Nowości

Informacje w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego (stan do 24. marca)


Informacje w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego na podstawie wytycznych Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski (pełny tekst komunikatu poniżej).

a. Stosujemy się do rozporządzeń organów państwowych i zarządzeń kościelnych.

b. Podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób.

c. Zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych (wg dekretu abp. Stanisława Budzika). Prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

d. Msze św. niedzielne w kościele o godz.: 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 18.00.

e. Dla osób, które chcą przyjąć Komunię św. bez uczestnictwa we Mszy św. będzie taka możliwość w kościele o godz. 16.00 i 17.00.

f. Jako Wasi duszpasterze, o godz. 20.30, odmawiamy w kaplicy zakonnej różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia; miłosiernemu Bogu polecamy wszystkich parafian. Zachęcamy także Was, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiać różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

g. Kaplica św. Stanisława z możliwością indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu otwarta jest w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 17.45.

h. W kościele można skorzystać ze spowiedzi w dni powszednie przed poranną Mszą św. i od godz. 17.30.

i. Do odwołania zawieszone wszystkie spotkania grup i wspólnot parafialnych.

j. W kancelarii parafialnej załatwiamy tylko pilne sprawy w godzinach od 17.00 do 17.30.