Ogłoszenia parafialne

Parafia
          XIII niedziela zwykła – 26 czerwca 2022 r.
 1. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.
 2. W środę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tego dnia wielu naszych parafian obchodzi swoje imieniny, pośród nich ks. Paweł Fedorowicz MIC. Msza św. w jego intencji o godz. 18:00.
 3. W tym tygodniu przypadają:
  1. pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 16:30;
  2. oraz pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o godz. 7:00. Zapraszamy także na modlitwę różańcową w duchu fatimskim o godz. 17:00.
 4. Zapraszamy dzieci na wakacje organizowane wspólnie przez parafię, Filię nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Lubelskie Centrum Inicjatyw Tanecznych, które odbędą się w dniach od 25 do 29 lipca. Zapewniamy autorski program zajęć i warsztatów oraz opiekę wykwalifikowanej kadry. Spotkania każdego dnia w godz. od 9:00 do 15:00, w programie wspólny posiłek. Zapraszamy uczestników w wieku od 6-11 lat. Koszt półkolonii został obniżony przez wkład sponsora oraz parafii i wynosi 190 zł od osoby. Zapisy do 10 lipca. Liczba miejsc ograniczona. Informacje na plakacie i w zakrystii.
 5. Podczas wakacji - w lipcu i sierpniu – wieczorna Msza św. w niedzielę będzie odprawiana o godz. 19:30.
 6. Na czas wakacji i urlopów chcemy naszym parafianom zaproponować pieszą pielgrzymkę z Góry Kalwarii do Lichenia w dniach 7 - 16 lipca oraz pieszą pielgrzymkę z Warszawy na Jasną Górę w dniach 6 - 14 sierpnia. Obie prowadzone są przez mariańskich duszpasterzy.
 7. 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po pandemii wraca do tradycyjnej formy pielgrzymowania i wyruszy w tym roku 3 sierpnia. Zapisy w parafiach trwają do 25 lipca. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na stronie  www.pielgrzmka.lublin.pl.
 8. Ksiądz Arcybiskup zaprasza na doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesja różańcową w dniu 3 lipca, w niedzielę o godz. 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył bp pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski. Podczas Mszy Świętej będziemy dziękować za 25 lat posługi proboszcza Archikatedry, Ks. Prałata Adama Lewandowskiego.
 9. Dziś członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej prowadzą zbiórkę do puszek na zimowe ogrzewanie kościoła.