Ogłoszenia parafialne

Parafia
          XXIX niedziela zwykła - 17 października 2021 r.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30. Do prowadzenia modlitwy różańcowej zapraszamy następujące wspólnoty parafialne:
  • w poniedziałek - Legion Maryi i Kółka różańcowe,
  • we wtorek - dzieci i ministrantów,
  • w środę - Parafialną Radę Duszpasterską,
  • w czwartek – Odnowę w Duchu Świętym,
  • w piątek - scholę „Promyczki” i młodzież,
  • w sobotę - Kręgi Rodzin.
  • w niedziele zapraszamy na modlitwę różańcową po mszy św. wieczornej. Prosimy o przygotowanie świec. Dzisiaj nasza procesja różańcowa uda się na ul. Strzeszewskiego, a za tydzień pójdziemy na cmentarz przy Unickiej. 
  • Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi różaniec Maryjny w kościele, w kaplicy lub rodzinie.
 2. Nieszpory maryjne z błogosławieństwem małżonków pragnących potomstwa, oczekujących na rozwiązanie oraz czcicieli św. Stanisława Papczyńskiego odbędą się w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W listopadzie przez oktawę Dnia Zadusznego w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. W ich intencji będziemy się modlić podczas „Nieszporów za zmarłych” połączonych z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii lub zakrystii. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.
 4. Zapraszamy do uczestniczenia w spotkaniach grupy wsparcia dla osób, które przeżywają żałobę. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (informacja na ulotkach pod chórem, na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej). Spotkania odbywają się cyklicznie (co dwa tygodnie) i trwają ok. 90 minut. Uczestnictwo w grupie jest nieodpłatne.
 5. Akademia Twórczości Dziecięcej zaprasza dzieci na zajęcia w każdą środę w godz. 16.00-17.30. W ramach Akademii wspólna zabawa w specjalnie do tego przeznaczonej sali a także zajęcia plastyczne, rękodzielnicze i wiele, wiele innych. Zajęcia odbywają się w salkach znajdujących się w klasztorze.
 6. Spotkanie ogniska misyjnego odbędzie się w niedzielę 24.X o godz. 16.00. Siostra Chiara zaprasza chętne dzieci do klasztoru Sióstr przy ul. Mariańskiej.
 7. Dziś przed kościołem można wesprzeć datkami Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
 8. Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszają pracowników kolei, emerytów, rencistów, przyjaciół, znajomych do uczestnictwa w XXXVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 6-7  listopada br. Wyjazd z Lublina nastąpi w sobotę 6 listopada pociągiem pielgrzymkowym o godz.10.15 z dworca Głównego PKP Lublin, powrót w niedzielę 7 listopada godz. 19.34 (wyjazd z Częstochowy godz. 15.18). Pociąg będzie kursował przez stacje; Puławy Miasto, Nałęczów, Radom, Skarżysko Kam. Szczegółowe informacje na dworcach PKP. Przejazd odbywa się na podstawie wydawanych biletów „Pielgrzyma”. Cena biletu  55.00 zł na przejazd tam i z powrotem. Z okazji Święta Patronalnego Kolejarzy Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w tym roku - 14 listopada godz. 9.00 Msza św. radiowa z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie i  uroczystości regionalne ku czci  naszej patronki Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W Lublinie Msza św. w niedzielę 21 listopada godz.12.30 w kościele Św. Stanisława Biskupa Męczennika ul. Zbożowa 75