Ogłoszenia parafialne

Parafia
           Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 r.
 1. Od czwartku zapraszamy codziennie po Mszy św. o 18:00 na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
 3. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwszy czwartek miesiąca - o 18:00 Msza św. i nabożeństwo w intencji powołań.
  • pierwszy piątek miesiąca - spowiedź dla wszystkich od godz. 16:30.
  • oraz pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo maryjne po Mszy św. o godz. 7:00. Modlitwa różańcowa w duchu fatimskim o godz. 17:00.
 4. Za tydzień niedziela Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty; spowiadamy w czasie każdej Mszy św.
 5. Przyjmujemy zapisy uczniów obecnych klas siódmych oraz ósmych na przygotowanie do bierzmowania. Zapisy odbywają się w kancelarii do końca czerwca; prosimy o obecność kandydata oraz przynajmniej jednego rodzica.
 6. Zapraszamy dzieci w wieku od 6-11 lat na warsztaty półkolonijne pn. „Tańcem po mapie”, organizowane przez parafię wspólnie z Lubelskim Centrum Inicjatyw Tanecznych, które odbędą się w dniach od 24 do 28 lipca. Zapewniamy autorski program zajęć oraz opiekę wykwalifikowanej kadry. Każdego dnia zajęcia w godz. od 9:00 do 15:00; w programie wspólny posiłek. Dzięki sponsorom i środkom parafialnym koszt warsztatów został obniżony do 280 zł od osoby. Zapisy do 18 czerwca w zakrystii.
 7. Kolejne warsztaty wyplatania różańców ze sznurka poprowadzi br. Janusz, mariański seminarzysta, w najbliższą sobotę (3.06) w godz. 10:00 – 12:00 w sali Nazaret.
 8. Dziś członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej prowadzą zbiórkę do puszek na zimowe ogrzewanie kościoła. Zwyczajem poprzednich lat prowadzimy zbiórkę na ten cel w ostatnią niedzielę miesiąca, także w okresie letnim.