Ogłoszenia parafialne

Parafia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV niedziela wielkanocna - 21 kwietnia 2024 r.
1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza, która  rozpoczyna „Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego”. Z tej okazji gościmy w naszej parafii ks. Iva Umaru, marianina z Kamerunu. Po mszy św. będzie można wesprzeć mariańską misję w Kamerunie.
2. 
We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na budownictwo sakralne Archidiecezji Lubelskiej.
3. 
Za tydzień członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej poprowadzą zbiórkę do puszek na ogrzewanie kościoła. Zwyczajem poprzednich lat prowadzimy zbiórkę na ten cel w ostatnią niedzielę miesiąca, także w okresie letnim.
4. 
Jak co roku zapraszamy młodzież na spotkanie "Marianki 2024" w Górze Kalwarii k. Warszawy, które odbędzie się od piątku 17 do niedzieli 19 maja. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem. Jest to również okazja do nawiązania nowych znajomości. Młodzi będą uczestniczyć w konferencjach, świadectwach, koncertach, adoracjach, Eucharystii, spowiedzi oraz w radosnej zabawie. Noclegi i posiłki zapewnione. Więcej informacji u ks. Marcina. Zapisy w zakrystii do 8 maja.
5. 
Trwają prace związane z wykonaniem ocieplenia kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz przelane na konto. Dziękujemy serdecznie za wielką ofiarność! Bóg zapłać. Od przyszłej niedzieli przed kościołem będzie możliwość wsparcia ocieplenia kościoła przez zakup cegiełki pod hasłem: „Podziel się ciepłem”. Będą one w kwotach 50 zł, 100 zł i 200 zł.
6. 
XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12:00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję.
7. 
Fundacja Dwanaście Kroków serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia "12 kroków ku pełni życia - Wreszcie żyć", które odbędzie się w auli Caritas Lublin w dniu 27 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie, a także na stronie internetowej: 12krokow.netOGŁOSZENIA PARAFIALNE
III niedziela wielkanocna - 14 kwietnia 2024 r.
1. III niedziela wielkanocna rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny. Jego celem jest refleksja nad znaczeniem Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym każdego z nas. W naszej parafii co drugi wtorek miesiąca w Sali Emaus po mszy o godz. 18.00 odbywają się spotkania grupy biblijnej pod kierunkiem p. dr Joanny Ząbczyk Plajzer. Zapraszamy na te spotkania. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i wyeksponowania Biblii w naszych domach.
2. 
Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Wieczór Uwielbienia do naszego kościoła o godz. 19.00. Będziemy śpiewem i muzyką wielbić Chrystusa Zmartwychwstałego.
3. 
Nieszpory maryjne z błogosławieństwem małżonków pragnących potomstwa, oczekujących na rozwiązanie oraz czcicieli św. Stanisława Papczyńskiego odbędą się w najbliższy wtorek po mszy św. o godz. 18:00, natomiast w piątek – msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny.
4. 
Spotkanie dla Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19:00 w sali Nazaret.
5. 
W dniach 20-21 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i sanktuarium maryjnego w Licheniu. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 270 zł od osoby. Wyjazd o godz. 5.30 spod kościoła.
6. 
Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii marianina z Kamerunu, ks. Iva Umaru. Po mszach św. będzie zbiórka do puszki na rzecz misji w Kamerunie.
7. 
Również za tydzień, o godz. 16.00 msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych.
8. 
21 kwietnia w godz. 11-17 na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Spółdzielczości Pracy 65 organizujemy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza. Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach: singla juniorów dla uczniów szkoły podstawowej, singla seniorów dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych oraz mikstów (junior+senior).  Do udziału w tej ostatniej konkurencji zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami. Zapisy w zakrystii i przed turniejem.
9. 
Zebranie Koła Lektorów „Dobra Nowina” odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Nazaret. Prosimy ministrantów-lektorów o udział w spotkaniu.
10. 
Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na wykonanie elewacji naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu złożyli ofiary na ten cel. Na konto wpłynęło 1700 zł, w gotówce 1300 zł. Bóg zapłać.
APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.
Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić ludzkie życie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.
W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji.
Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.
 Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Gdańsk, 12 kwietnia 2024 roku